Çerez Örnek

ÜÇ BOYUTLU OYUN TASARIMI-KASIM DÖNEMİ

 

PROGRAM BİLGİLERİ

PROGRAM ADI

ÜÇ BOYUTLU OYUN TASARLIYORUM

PROGRAM KOORDİNATÖRÜNÜN UNVANI ADI SOYADI

Dr. Öğr. Üyesi Fırat SARSAR

Güner GÜLER

ÜNİVERSİTE, FAKÜLTE VE BÖLÜMÜ

Eğitim Fakültesi, BÖTE

YAŞ GRUBU

10-14

KONTENJAN (max:       min: )

Max: 20 Min: 15

PROGRAMIN YAPILACAĞI YER VE ZAMAN

Eğitim Fakültesi - BÖTE Bilgisayar Derslikleri

18-19-20 Kasım 2019 (Tarihlerinde 3’er saat sürecek tek bir eğitim)

09.30 - 12.30

TEL (Sekreterlik)

3734412 - 3114156

E-POSTA 

firatsarsar@gmail.com

İŞ ADRES

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bornova

AYRINTILI EĞİTİM PROGRAMI

18-19-20 Kasım

3B oyun tasarımı araçları hem değişen dünya ihtiyaçlarına karşılık gelen bilgi işlemsel düşünme becerilerini karşılayan hem de öğrencilerin ürün geliştirmelerine olanak sağlayan yapıdadır. Öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerinin, yaratıcılıklarının ve bakış açılarının gelişmesinde 3B oyun tasarımı eğitimi önemli bir yer tutmaktadır. 11- 14 yaş arası öğrencilerle, 8 gün gerçekleşecek olan derslerde 3B oyun tasarımı araçlarından "Kodu Game Lab" eğitimi yapılması planlanmaktadır. Kodu Game Lab çocukların oluşturdukları karmaşık senaryoları, sanal bir dünya üzerinden programlamasına olanak tanıyan bir araçtır.

PROGRAM İÇERİĞİNİ AÇIKLAYICI YAZI

1.Gün: Tanışma. Derslerde kullanılacak araçları tanır. 3B oyun tasarımının ne olduğu, hangi programın kullanılacağı, iyi bir oyun senaryosunun nasıl yazılması gerektiği ve temel kullanıcı kontrolleri ve araçlarını öğrenir. Oyunun çalışması gereken tasarımları ve tasarladığı oyunu programlama yapılarını öğrenir.

2.Gün: Aynı mantıksal sınamaya sahip kodu birleştirmeyi öğrenir, ekleyeceği efektler ile tasarlayıp programladığı oyununu zenginleştirir.Tasarladığı oyunu çevresel özel efektler vererek zenginleştirir. Oyununa ikinci seviye bir dünya ekler.

3.Gün: Oyun içerisinde etkileşim olması için gerekli yapıları öğrenir ve programlar. Bir koşul gerçekleştiğinde nesne özelliklerini değiştirir. Oyun ayarları yapar ve hazırladığı oyunu paylaşır.

EĞİTİM ÜCRETİ

Ücretsiz


BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ