Çerez Örnek

POLİTİK OKURYAZAR VATANDAŞ OLACAĞIM

PROGRAM BİLGİLERİ

PROGRAM ADI

POLİTİK OKURYAZAR VATANDAŞ OLACAĞIM

PROGRAM KOORDİNATÖRÜNÜN ÜNVANI ADI SOYADI

Arş. Gör. Selda ŞAN

ÜNİVERSİTE, FAKÜLTE VE BÖLÜMÜ

Ege Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

YAŞ GRUBU

11-14

KONTENJAN (max:       min:      )

15-10

PROGRAMIN YAPILACAĞI  YER VE ZAMAN

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi

26-28 Haziran 2019

 15.30-17.00

TEL

3734412

E-POSTA

selda.san@ege.edu.tr

İŞ ADRES

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Ana Bilim Dalı

AYRINTILI EĞİTİM PROGRAMI

1.Gün: Politikayı medyadan öğreniyorum: Medya aracılığı ile insanların politikadan haberdar olduğu, medyanın politika ile ilgili haberleri nasıl yansıttığı üzerinde durulacaktır. Medya ve söylem analizi yapılacaktır.

2. Gün: Nasıl bir yönetici/politikacı istiyorum?: Yöneticilerin/politikacıların özellikleri üzerinde durulacaktır. İdeal yönetici/politikacı drama ile canlandırılacaktır.

3.Gün: Dünya liderlerine sesleniyorum: Göç ile birlikte yaşam hakları ihlal edilen çocuklara yer verilecek ve daha adil bir dünya üzerinde durulacaktır ve bu kapsamda dünya liderlerine mektup yazma çalışmaları yapılacaktır.

PROGRAM İÇERİĞİNİ AÇIKLAYICI YAZI

 

Günümüz dünyasında daha iyi ve daha güzel bir gelecek inşa edebilmek için çocukların etkin bir vatandaş olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedefin gerçekleşebilmesi içinse çevresinde/medyada yaşanan politik olayları eleştirel bir bakış açısı ile analiz edip sorunları çözebilen çocukların yetiştirilmesi gerekmektedir. Etkin bir vatandaş olma yolunda, vatandaşlık eğitimi amaçlı yapılacak bu eğitimde politik okuryazarlık etkinlikleriyle çocuklar politika ve politikacılar ile tanışacaktır. Etkinliklerde milli ve evrensel kapsamda, hoşgörü ve demokrasi değerleri ile empati becerisi ön plana çıkarılacaktır.

 EĞİTİM ÜCRETİ

75 TL (Ege Personeli İçin 60 TL)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ